Magia se trezeste la viata, iar tu... tu trebuie sa fi cel ce o controleza.

AcasaPortalCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Cum iti faci un personaj si incepi viata virtuala?

In jos 
AutorMesaj
Eyes Rutherford
Administrator
Administrator

Data de inscriere : 26/09/2009

MesajSubiect: Cum iti faci un personaj si incepi viata virtuala?   Sam Sept 26, 2009 5:24 am

• 1. Ai nevoie de o idee asupra personalitatii personajului tau, dar daca esti incepator si nu stii ce personaj ai vrea sa joci incearca sa alegi genul cel mai apropiat de tine ca personalitate. N-ai grija, odata ce-ti dai seama de asta, numele si sexul personajului vor fi o problema usor de rezolvat.

• 2. Dupa ce iti alegi fizicul personajului vei trece la istoric. In alte cuvinte, inceputul povestii personajului tau.
    Acum nu este nevoie sa intri in detalii in cazul istorului pentru ca nu poti dezvolta atat de mult personajul din prima, dar este nevoie de indicii care sa dea o mica impresia asupra genului de personaj (unde s-a nascut, cati ani are, relatiile de rudenie, personalitate, fizic si o mica introducere in viata lui de pana acum).
    Stiu si eu cati orfani sunt in lumea rp-ului de aceea rog putina originalitate, dar daca va plac cliseele sa stiti ca nu ma supar.

• 3. Dupa ce ti-ai terminat personajul si nu stii sa-l dezvolti in continuare afla ca nu o poti face de unul singur. Roleplayingul se refera la o simulare a vietii de aceea trebuie sa interactionezi cu alte personaje pentru a-ti continua povestea. Cum o faci?
    Simplu! Pentru ca aici avem de-a face cu un role play game literar, tot ce tine de intalniri si fel si fel de situatii o vei face prin scris intr-un topic deschis sau privat.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://rainbow-eyes.tk/
Haruki
Administrator
Administrator

Data de inscriere : 26/09/2009
Varsta : 21

MesajSubiect: Re: Cum iti faci un personaj si incepi viata virtuala?   Sam Sept 26, 2009 11:30 pm

Chiar buna instruire cred ca totiii vor intelege
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://world-magic.forumz.ro

Cum iti faci un personaj si incepi viata virtuala?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» UN NOU DESTIN (SON BAHAR)
» Yaprak dökümü(Poveste de familie)-sezonul 4

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
World-Magic :: >~RPG Zone~ :: Personaj&Indicatii-
Mergi direct la: