Magia se trezeste la viata, iar tu... tu trebuie sa fi cel ce o controleza.

AcasaPortalCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Poreclele voastre

In jos 
AutorMesaj
Eyes Rutherford
Administrator
Administrator

Data de inscriere : 26/09/2009

MesajSubiect: Poreclele voastre   Sam Oct 10, 2009 3:16 am

Hm.. sunt sigura ca aveti cel putin o porecla data de parinti sau colegi... prieteni, asa ca va invit sa ni le impartasiti si noua...

`DaVinci- desenez, desenez si iar desenez... cine doreste desene?! voi dati comanda, daca nu sunteti din Iasi, le trimit prin posta :]]
Yuuki (zapada)- prietena mea cea mai buna si colega mea de banca... hmmm... poate ca uneori sunt rece, dar nici chiar atat incat sa mi se spuna zapada >_> (deah.. pe cateva forumuri mai am si acest nick :]])
Autza- deah... pe uniii chiar ii dor sa`mi spuna numele intreg -_-
Asyutza- colegii mei :X si mintea lor de curcani impanati :]]}
ToxicMoon- etto... asta e data doar de o surioara de`amea.. toxic, am o boala pe cuvantul acesta... si moon... la fel.. sunt cam disperata si dupa personaje rpg vampiri... si vampir-luna... banuiesc ca se inteleg bine

randul vostru xD

YaOi faN giRl xD

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://rainbow-eyes.tk/
Haruki
Administrator
Administrator

Data de inscriere : 26/09/2009
Varsta : 21

MesajSubiect: Re: Poreclele voastre   Sam Oct 10, 2009 3:23 am

Poi am si eu cateva porecle de exemplu Haruki e o porecla data de colegele de la scoala parinti imi spun pufulet nu radeti Evil or Very Mad prietenele cele ma bune haru-chan si mi se mai spune micuta deoarece sunt cea mai mica de ani din clasa dar sunt printre cele inalte.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://world-magic.forumz.ro
Hana
Junior
Junior

Data de inscriere : 27/09/2009

MesajSubiect: Re: Poreclele voastre   Sam Oct 10, 2009 2:13 pm

Colegele mele imi spun Beki,Biki...Verisorii...Dedea(asta nushtiu de unde vine)Belchi
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Kiryuu Zero
Junior
Junior

Varsta : 22
Localizare : Temeschwar

MesajSubiect: Re: Poreclele voastre   Sam Oct 10, 2009 10:11 pm

Hmm...Am avut mii de porecle la viata mea :]]

Ralu-Ma rog...Asa imi zic colegele :]...Si tata...Nu e cine stie ce dar vine de la numele subsemnatei...
Luluca-Mda...Ce idei frumoase avea unchi-miu cand mi-a dat porecla...Si acu' a inceput si vara-miu ...Bine ca nu-mi spun decat ei doi
Yuca-Ma rog...Asa imi zicea vara-mea cand se prostea(Oh,God...Mi-am amintit o faza cand l-a intrebat pe frati-meo "Raul,stii cum ziceam eu cand eram mica la struguri?" si frati-mea "Cum?' da' vara-mea "Poama")...Insa are doar 7 ani :]
Bubu-...Eh...Colegii...Ce sa le faci...Cu toate ca porecla asta tot de la mine a pronit :]]
Sasuke/Naruto-Tot colegii...Pentru faptul ca-mi plac anime-urile si altceva nu desenez(De spuse un coleg care s-a pus langa mine la scoala ca in avataru' lu' tati era Sasuke :]])
Amelia-Obisnuiam adesea sa iau personajul asta prin RPG da' imi schimb personajele ca sosetele(Adica in fiecare zi)...

Si...Cam atat^^...Daca imi amintesc ma bag pe-aci...
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://anime-universe.forumz.ro
NaNa
Avansat
Avansat

MesajSubiect: Re: Poreclele voastre   Dum Oct 11, 2009 4:30 am

Ohoo daca acum stau sa vi le zic Wink)
Lollitha -asa imi spun colegii
Irma- asta e data de frate'meo Smile) habar nam de unde a scoso
Bad Dog - Asa este data de 2 colege >.< pt ca pe una am muscato iar la cealalta ,am mancat o hartie pe care a scris ceva de mn Smile
Dad imi zice >.<>.<>.<>.< Pisy nu ca mar deranja dar...>.<
Big Bitch asa ne spunem uneori intre noi cateva prietne uneia ii zicem Super Mega Extra Bitch deci va dati seama
Lollipop deci ata a fost inaite de Lollitha iar apoi colegi sau gandit cas prea multe Lollipop asa sa o schimbe lol!

Ultima editare efectuata de catre NaNa in Mar Oct 27, 2009 5:52 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Alice
Membru Nou
Membru Nou

Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 20
Localizare : Pe o pata de culoare

MesajSubiect: Re: Poreclele voastre   Mar Oct 27, 2009 12:38 am

Mie mi se zice Oany de la Oana . Nush da asa imi zic totsi si asa imi pun si eu nick pe toate forumurile .
Porecla asta e folosita de prieteni .
In falimile mi se spune Bulina pt ca atunci cand eram mica purtam o pijama cu buline - si acum o mai am .
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://allgirls.forumgratuit.ro
Cherry.Boom
Junior
Junior

Data de inscriere : 16/12/2009
Varsta : 23

MesajSubiect: Re: Poreclele voastre   Lun Dec 21, 2009 5:25 am

Pai hmm...sa vedem:
Denu- vine de la numele Denisa si e dat de geamana mea si asa imi spun cam toti acum.
Denis- mda..vine de la un joc in care fetele se credeau baieti si invers
Andrux- asa imi zic parintii >_<" vine de la Andreea [mdah ma cheama si Andreea -_-"]
Bitch- asa ma alint eu cu colegutele mele :]]
Deny- e cea ori bila porecla pusa vreodata din istoria poreclelor.
Babyy- asa imi zic my sys si bro.
Honey/Sweetie- asa ma alint cu cea mai draguta fata de la mine din clasa <333
Soricica- Inca nu stiu de unde vine dar asa s-a trezit sa strige colegul meu de banca intr-o zi la mine si de atunci mai multi imi zic asa.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Poreclele voastre   

Sus In jos

Poreclele voastre
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
World-Magic :: >~Fun area~ :: Diverse discutii-
Mergi direct la: